Zdrowy Ruch Malucha

Funny Judo/Zdrowy Ruch Malucha

FUNNY JUDO (4-6 lat)

Dzieci uwielbiają te zajęcia. Istotą zajęć jest przede wszystkim ruch i dobra zabawa. Trening bazują na elementach judo (w tym nauka bezpiecznego upadania), gimnastycznych, zabawach, grach, biegach, różnego rodzaju zadaniach sprawnościowych. Ćwiczenia są często zmieniane, utrzymane w tempie i zaplanowane w ten sposób, aby utrzymać koncentrację dzieci. Wykorzystywany jest różnego rodzaju sprzęt wspomagający, mający na celu uatrakcyjnić trening np.: piłki, liny, szarfy. Szczególna uwaga zwracana jest na naukę istotnej w życiu umiejętności prawidłowego padania, co ma zmniejszyć ryzyko narażenia zdrowia (urazy głowy, złamania, zwichnięcia i skręcenia kończyn).

Funny Judo kształtuje koordynację ruchową, wytrzymałość, zwinność, siłę, a także dyscyplinę i koncentrację. Wpływ zajęć na wszechstronny rozwój dziecka jest często widoczny już po kilku treningach. To nie jest po prostu judo dla najmłodszych, ale raczej wprowadzenie do judo. Funny Judo to zabawa, zdrowie i rozwój Twojego Dziecka, uniwersalny trening podstawowy przygotowujące Twoje Dziecko do dalszych treningów w niemal każdej dyscyplinie sportowej. Zajęcia odbywają się na specjalnej macie przeznaczonej dla trenujących judo, która zwiększa bezpieczeństwo ćwiczących. Nie jest wymagany żaden specjalny strój do ćwiczeń – wystarczy koszulka i krótkie spodenki.

ZDROWY RUCH MALUCHA (4-6 lat)

Zdrowe ciało i jego prawidłowa postawa to podstawa, jednak jeżeli chodzi o dziecko- zdrowe i sprawne ciało to PRIORYTET. W obecnych czasach, statystyki oraz codzienna obserwacja dzieci ukazują, że stan prawidłowej postawy ciała dzieci, a co za tym idzie jego rozwój fizyczny sprawie, iż wzrasta ogromne zapotrzebowanie na zajęcia z ogólnej profilaktyki rekreacji i rehabilitacji ruchowej dzieci. Brak odpowiedniej ilości godzin w przedszkolach oraz szkołach z zakresu gimnastyki korekcyjnej oraz Wychowania Fizycznego i odpowiedniego przygotowania programowego prowadzi do wielu zaniedbań. W szczególności niepokój stanowi prawidłowa postawa ciała dzieci, problematyka kształtu stóp, krzywizny kręgosłupa, stawów kolanowych czy np. odpowiedniej koordynacji ruchowej czy samego ruchu, a także wiele innych dolegliwości, które stały się poważnym problemem dorastającej młodzieży.

Te zajęcia przygotowane są z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku 4 – 6 lat, które mogą już samodzielnie ćwiczyć. Mają one zachęcić do aktywności ruchowej oraz zdrowej i poprawnej sylwetki. Celem tych zajęć jest stosowanie profilaktyki oraz ćwiczeń z zakresu: korekcyjno ortopedyczno rehabilitacyjnych, zabaw ruchowych, rozciąganie i gimnastyka ciała, koordynacji ruchowej, motoryki ciała, dynamiki, wizualizacji przestrzennej, biomechaniki.

Praca z dziećmi nad poprawą własnej sylwetki ciała to bardzo ważny i istotny punkt w rozwoju dziecka. Przez elementy dobrej zabawy do ćwiczeń zdrowotnych zapoznajemy dzieci z własnym ciałem, jego możliwościami oraz jak należy pracować i utrzymywać je w dobrym zdrowiu fizycznym. To wspaniała praca nad swoim ciałem i nad samym sobą. W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH 🙂

Kiedy?

Cennik

Opłata za pół miesiąca – 30% ceny przy dołączeniu do grupy po 15 dniu miesiąca. 

*** Jeśli nigdy nie próbowałeś funny judo pierwsze zajęcia masz GRATIS!

Tenis pod okiem
eksperta

Im lepiej opanujesz podstawy, tym szybciej będziesz rozwijać się w danej dyscyplinie. Najlepiej pierwsze kroki stawiać pod okiem profesjonalnego trenera. Naszą kadrę cechuje duża wiedza i doświadczenie – skorzystaj z niego i zapisz się na indywidualne zajęcia.

Czytaj więcej, aby poznać profile sylwetek naszych trenerów.

Masz pytania?

Adres:
ul. Jeziorna 1A
05-092 Łomianki

Tel: +(48) 668 247 451
E-mail: biuro@tenislomianki.pl
www.tenislomianki.pl